Rejsy 2020 – zapraszamy!

Zapraszamy na rejsy na przepięknym keczu sy/Mari-Ann, ponad 40-letnim jachcie z duszą, bukszprytem i dużą ilością drewna, pod okiem profesjonalnego skippera Tomka Ostrowskiego, na co dzień żeglującego na jednym z polskich żaglowców.

Z uwagi na obecną sytuację, nie mamy zaplanowanego grafiku rejsów, wszelkie terminy ustalamy indywidualnie i dostosowujemy się do preferowanych dat i przelotów.

Proponowane akweny:

 • Sierpień – październik 2020, 7/10 dni, Baleary: Majorka, Minorka, Ibiza z Formenterą.
 • od wiosny w rejonach: Sardynia, Sycylia, Malta…

Mile widziani zarówno żeglarze, chcący poznać wyspy, ale także rodzinny z dziećmi, także najmniejszymi – jacht jest w pełni do nich dostosowany – siatka, kapoki, wanienka, zabawki, krzesełko do karmienia, basenik, etc.! :) Zapraszamy 3-5 osób lub rodziny (1 rodzina: 2+1/2/3 lub 2 rodziny: 2+1). 

Nie ma obowiązku brania udziału w wachtach, nie jest wymagane także żadne doświadczenie żeglarskie. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są jednak do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

Szczegóły rejsów: 

Cena: 7 dni – 1500 zł/ osobę plus zrzuta* na jedzenie, mariny i paliwo, rozliczane na podstawie realnych kosztów. 

Cena rejsu obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk),
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego,
 • ponton z silnikiem,
 • ubezpieczenie NNW na jachcie,
 • kawa, herbata, woda,
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem),
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe),
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży).

*Zrzuta: ok. 120-180 euro/os, rozliczana na podstawie realnie poniesionych kosztów. W rejsie tygodniowym przewidujemy 3 mariny (pierwsza w porcie wyjścia, druga ok. połowy rejsu i trzecia na koniec), poza tym staramy się stać na kotwicach, chyba że załoga lub pogoda zdecydują inaczej. Szacunkowy koszt marin i paliwa na cały rejs to ok. 350 euro, koszt jedzenia bardzo zależy od załogi i jej upodobań. Skipper nie wchodzi w zrzutę. W przypadku obecności na pokładzie rodziny skippera (ustalane indywidualnie z każdą z załóg) partycypuje ona w kosztach wyżywienia. 

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa,
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowy.

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

Skipper: Tomek Ostrowski „Ostry” – żeglarz z ponad 30-letnim doświadczeniem na morzu, na co dzień kapitanem żaglowca. Więcej o nas: www.mari-ann.pl/?p=919.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Kto już nie może doczekać się lata i chętny, dawajcie znać! :) 

marta@gift.pl
692445188
Mari-Ann na facebooku