Walencja – Majorka – lipiec 2020

Słońce, plaże, kąpiele z burty, ale i odrobina żeglarstwa, nocne pływanie i dłuższy przelot non-stop?
Oferujemy wszystko w jednym rejsie na trasie Walencja (Burriana) – Majorka (Palma lub Arenal).

Termin: 18 – 25.07.2020 (sobota-sobota, 7 dni)
Trasa: Burriana (Walencja) – Majorka (Palma lub Arenal)
Dojazd do Burriany – Burriana znajduje się 60 km od Walencji, przejazd jest jednak dość prosty – metrem do stacji Xativa, a następnie pociągiem (kursują co pół godziny) do stacji Burriana-Alquerias (podróż trwa godzinę). Stamtąd należy wziąć taksówkę (12 euro), którą możemy zamówić my. Rejs zakończymy w Palmie lub pobliskim Arenalu. Łatwy dojazd autobusowy na lotnisko z obu miejsc. Po drodze opcja Minorki!

Będzie to rejs żeglarski, bez dzieci, w tym Krzysia, no i Miotły. Skipperem na jachcie będzie sam Ostry, a do wspólnego płynięcia zapraszamy jeszcze 4 osoby nastawione na żeglowanie i zwiedzanie, niekoniecznie na robienie stażu, choć trochę mil i godzin na pewno się uzbiera. Nie ma obowiązku brania udziału w wachtach, nie jest wymagane także żadne doświadczenie żeglarskie. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są jednak do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

W trakcie rejsu trzeba przepłynąć jachtem z kontynentu na Baleary co obejmuje ok, 1,5 doby płynięcia non stop, a na miejscu i czeka nas odkrywanie uroczych zatok, plaż, gorącej majorkańskiej wody, zasmakowanie chilloutu, kąpieli i wszelkich uroków Majorki. Istnieje szansa na zapłynięcie także na Minorkę, rzadko odwiedzaną wyspę, ze względu na trudno dostępne przeloty, ale przepiękną, pełną urokliwych plaż, bez turystycznej infrastruktury, z pieknym miasteczkiem Ciudadella, lub inną wyspę Balearów, wszystko w zależności od chęci załogi i przede wszystkim warunków pogodowych, jak to w żeglarstwie:)

Cena: 7 dni – 1500 zł/ osobę plus zrzuta* na jedzenie, mariny i paliwo, rozliczane na podstawie realnych kosztów. W przypadku zgłoszenia się ekipy 4-osobowej – zniżka!

Cena rejsu obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk),
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego,
 • ponton z silnikiem,
 • ubezpieczenie NNW na jachcie,
 • kawa, herbata, woda,
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem),
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe),
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży).

*Zrzuta: ok. 150-180 euro/os, rozliczana na podstawie realnie poniesionych kosztów. Mariny w rejsie przewidujemy min. 3 (pierwsza w porcie wyjścia, druga ok. połowy rejsu i trzecia na koniec), poza tym staramy się stać na kotwicach, chyba że załoga zdecyduje inaczej. No i oczywiście, o ile pogoda pozwoli. Szacunkowy koszt marin i paliwa to ok. 350 euro, koszt jedzenia bardzo zależy od załogi i jej upodobań. 

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa,
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowy.

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

Skipper: Tomek „Ostry” – żeglarz z ponad 30-letnim doświadczeniem na morzu, na co dzień kapitanem żaglowca. Więcej o nas: www.mari-ann.pl/?p=919. Tym razem na pokładzie będzie tylko Ostry. Marta i Krzyś nie biorą udziału w rejsie.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Kto już nie może doczekać się lata i chętny, dawajcie znać! :) 

marta@gift.pl
692445188
Mari-Ann na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>