Wiosenne rejsy ku Afryce – marzec/kwiecień 2020

Nasza Marianka została w Almerimar, a my już planujemy jak na nią wrócić.

Nasz wybór padł na te marinę, między innymi dlatego, że choć oddalona od lotnisk, leży bardzo na południu, gdzie nawet w marcu będzie już ciepło, i jest blisko… Afryki. Wystarczy przepłynąć 80 mil w dół, na południe by odkrywać Melille, jedno z dwóch hiszpańskich miast leżących na kontynecje afrykańskim, skąd można zrobić pieszy wypad do Maroka. Do tego, po drodze znajduje się wyspa Alboran , którą również, jeśli pogoda pozwoli, spróbujemy odwiedzić. Wiejące tam najczęściej wiatry wschodnie lub zachodnie czyli z półwiatru, pomagać powinny w żegludze, choć mogą być silne.

I tak chcemy zacząć przyszłoroczny sezon, a potem płynąć przez tapsowe krainy do Walecji, by na lato dotrzeć znów na Baleary.

Odnośnie wakacji, już niebawem będziemy kontaktować się indywidualnie z osobami, które zgłaszały już swoją chęć rodzinnego, leniwego pływania z nami, a potem pojawi się grafik wolnych terminów na stronie.

Tymczasem zapraszamy na rejsy żeglarskie, z pewną dozą słonej wody na sztormiakach, o których też wiemy że niektórzy marzą:)

Terminy:

REJS 1

7.03 (sobota) – 17.03 (wtorek), 10 dni, trasa Almerimar – Almerimar, przez Melille I Alboran.

Dojazd: Przylot do Malagi (obecnie super tanie, bezpośrednie połączdnia Ryanairem z Modlin – sami właśnie kupiliśmy bilety za 120 zł od osoby w jedną stronę!). Przylot o godzinie 12.00, następnie bus (10-16 euro, ok. 3,5h) do El Ejido, skąd odbieramy was my:) w drodze powrotnej lot Ryanaira jest po południu więc również spokojnie zdąża się na lotnisko.

Cena: 1850 zł plus zrzuta* ok. 150-180 euro.

REJS 2

21.03 (sobota) – 31.03 (wtorek), 10 dni Almerimar – Alicante, przez Melille i Alboran.

Dojazd: Przylot do Malagi (obecnie super tanie, bezpośrednie połączdnia Ryanairem z Modlin). Przylot o godzinie 12.00, następnie bus (10-16 euro, ok. 3,5h) do El Ejido, skąd odbieramy was my:) Powrót z Alicante.

Cena: 1850 zł plus zrzuta* ok. 150-180 euro.

REJS 3

31.03 (wtorek) – 7 lub 10.04 (Wielki Piątek) – Alicante – Walencja, 7 lub 10 dni.

Dojazd: sporo dogodnych połączeń z różnych miast Polski, lub Berlina.

Rejs przedświąteczny, możliwość zobaczenia przygotowań do Wielkanocy, którą Hiszpanie obchodzą bardzo oryginalnie.

Cena rejsu: 1400 zł za 7 dni lub 1850 zł za 10 dni plus zrzuta*.

W przypadku zgłoszenia się ekipy 4-osobowej – zniżka!

Cena rejsu obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk),
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego,
 • ponton z silnikiem,
 • ubezpieczenie NNW na jachcie,
 • kawa, herbata, woda,
 • gaz

* Zrzuta na paliwo, mariny i jedzenie – składka zbierana jest w dniu zaokrętowania i rozliczana na podstawie realnych wydatków załogi. Skipper jest zwolniony ze składki, Marta wyliczana jest tylko w koszty żywieniowe. Opłaty za mariny i paliwo leżą po stronie załogi.

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem),
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe),
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży).

Skipper: Tomek „Ostry” – żeglarz z ponad 30-letnim doświadczeniem na morzu, na co dzień kapitanem żaglowca. Towarzyszyć mu będzie żona Marta „Miotła”, oraz synek Krzyś. Więcej o nas: www.mari-ann.pl/?p=919

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa,
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowy.

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

Rejsy mają charakter turystyczny, nie stażowy. Po drodze zatrzymuje się w ciekawych miejscach, zatoczkach, portach, w zależności od chęci załogi, ale przede wszystkim pogody. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe: marta@gift.pl, telefoniczne: 692445188, lub poprzez profil Mari-Ann na facebooku.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>