Skipperzy

Kapitan Ostry: 

ostryOd ponad 35  lat związany z żeglarstwem, od 2002 roku z sts Fryderykiem Chopinem, na którym zaczął pływać jako bosman, oficer, a od 2007 roku jako kapitan. Opłynął Europę od Spitzbergenu po Izrael, wielokrotnie przeszedł Atlantyk, dotarł do Brazylii. Ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą: brał udział w wielu Szkołach pod Żaglami i posiada uprawnienia instruktora żeglarstwa. W 2013 roku został laureatem nagrody im. Leszka Wiktorowicza za zwycięstwo w regatach Tall Ships Races w 2012 roku oraz zaangażowanie w wychowanie morskie młodzieży: http://leszekwiktorowicz.pl.

Miotełka:

miotlaChoć żegluje od wielu lat, wcześniej najczęściej na Fryderyku Chopinie, a od 2016 na Mari-Ann, żeglarstwo to dla niej przede wszystkim styl życia i sposób na odkrywanie nowych miejsc. Sternik morski (z ponad trzykrotnym stażem na kapitana), ale przede wszystkim miłośniczka podróży, języków obcych i dobrego jedzenia, podróżniczka, marzycielka oraz fundatorka Fundacji Podróże bez Granic. A od czerwca 2018 etatowo podróżująca i żeglująca mama, która pokazuje, że z dzieckiem też się da!

Krzyś:

Krzyś

Choć żeglował już w brzuchu, na pierwszy rejs morski wybrał się w wieku 8 miesięcy pokonując od razu trasę z Gdyni do Szczecina, a następnie aż na Baleary, przez Gibraltar i Barcelonę. Do końca 2019 roku spędził na jachcie łącznie 321 dni, pokonując blisko 8000 mil. Na Mari-Ann stawiał pierwsze kroczki i jest dowodem na to, że z dzieckiem pływać można, od najmłodszych chwil. Doświadczenie mówi nam zresztą, że im młodsze, tym jest łatwiej, a dziecku chodzącemu potrzeba czasem nieco więcej uwagi, książeczek, grających zabawek, basenu z ciepłą wodą i przystanków na placach zabaw czy plaży. Na wszystko to nasz jacht jest przygotowany, a Krzyś służy doświadczeniem jak taki mały huragan ogarnąć, zarówno na morzu jak w i w każdym innym żywiole:)

Misiek: 

MisiekPrzed swoim wielkim rejsem na Mari-Ann, żeglował wyłącznie na jeziorach i od razu przynosił „szczęście” w postaci zatopionych jednostek, puszczonych fałów, zerwanych lin i flauty. Pływał wówczas na omedze, w kajaku ale odwiedził też na kilka dni Fryderyka Chopina. Lata samolotem, często jeździ pociągami, a podróże samochodem to dla niego pikuś. Na Mari-Ann, pokonał ponad 4200 mil, wypływając blisko 1000 godzin. Przez cały rejs chorował tylko 2 dni, pozostałą część przespał, budził się głównie na zwiedzanie marin. Bez trudu akceptował gości i małe dzieci, choć czasem nie rozumiał, czemu śpią w jego kojach. Odkąd na świecie pojawił się Krzyś zarzucił żeglarstwo i choć marzy o rejsie dookoła Pacyfiku na razie poluje na myszy na działce u dziadków, ale kiedyś na jacht jeszcze zapewne wróci.. ;)

Kontakt: 

Marta Ostrowska: tel: 692 44 51 88, marta@gift.pl 
Tomasz Ostrowski:  tel. 505 56 00 35, tomekostry@wp.pl

This entry was posted in Ogólne.