Majówka na Mari-Ann!

Zapraszamy na niezapomniany rejs w długi majowy weekend na pokładzie sy/Mari-Ann u wybrzeży Portugalii i Hiszpanii, szlakiem portugalskich azulejos, hiszpańskich tapasów, pysznego wina i jedzenia, siesty i słońca!

TERMIN: 29.04 – 7.05.2017 (możliwość zaokrętowania już w piątek, 28.04 – w cenie!)

PORT ZAOKRĘTOWANIA: Lizbona
PORT WYOKRĘTOWANIA: La Coruna

Możliwe porty do odwiedzenia: Cascais, Viana do Castello, Porto, Vigo, Muros (w zależności od warunków pogodowych i tempa żeglugi).

Kapitan: Tomasz Ostrowski - http://www.mari-ann.pl/?p=63 wraz z Martą Ostrowską. Kota tym razem nie będzie.

CENA REJSU: 9-10 dni/ 1620 1500 zł + składka w wysokości 80-100 EUR (maksymalnie) na jedzenie/ paliwo/ opłaty portowe (jeśli składka nie zostanie w całości wydana, zostanie zwrócona uczestnikom na koniec rejsu, skipper jest zwolniony).

Cena obejmuje:

 • koję na jachcie + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, koc polarowy)
 • opiekę profesjonalnego skippera
 • podstawowe szkolenie żeglarskie
 • ponton
 • ubezpieczenie jachtu
 • ciepłe napoje: kawa, herbata

Cena nie obejmuje:

 • kosztu dojazdu na jacht (w chwili obecnej dostępne są tanie przeloty z Berlina do Lizbony oraz z La Corunii do Berlina w cenie ok. 350 – 400 zł każdy + bagaż)
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe)
 • ubezpieczenia indywidualnego – pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Travel.

Zdjęcia wnętrza jachtu: http://www.mari-ann.pl/?p=763. Jacht jest ponadto wyposażony we wszystkie wymagane środki bezpieczeństwa tj. tratwa ratunkowa, epirb, UKF, ręczne UKF z DSC, radioboja personalna, kamizelki ratunkowe, szelki asekuracyjne, etc.

Do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa (piętrowe)

Powyższy rejs ma charakter szkoleniowo-turystyczny, do obowiązków załogi będzie należało m.in sterowanie, praca z żaglami, manewry portowe, wspólne przygotowywanie posiłków i dbanie o czystość jachtu.

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego – podczas rejsu załoga będzie pod opieką 2 skipperów – armatorów. Na zakończenie rejsu każdy uczestnik rejsu otrzyma opinię z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej. Są to dokumenty potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie i akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe lub telefoniczne, potwierdzimy wówczas dostępność miejsc. W przeciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia, uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia 50% opłaty za rejs na przesłane mailem konto. Drugą transzę należy uiścić 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.

Kontakt: marta@gift.pl, 692445188

Zapraszamy! Dołącz do załogi już dziś!