Rejsy na Wyspach Kanaryjskich

Mari-Ann wypływa w swój pierwszy długi rejs w połowie września 2016 i poszukujemy chętnych znajomych i nieznajomych na wspólne pływanie. Ruszamy z Gdyni, a nasza trasa prowadzi przez: Kilonię – Amsterdam – Cherbourg – La Corunę – Lizbonę – Maderę, aż po Wyspy Kanaryjskie. Po drodze odwiedzimy klimatyczne miasteczka i mariny, z dobrym winem, jedzeniem i miejscami wartymi zwiedzenia:)

20160704_195228

Zapraszamy grupy 4-5 osobowe (rodziny lub grupy znajomych) ale także osoby indywidualne na rejsy żeglarskie na Wyspy Kanaryjskie – Wyspę Grand Canarię lub Teneryfę. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego – podczas rejsu załoga jest pod opieką 2 skiperów – armatorów. Na pokładzie jachtu jest też kot.

Rejsy rozpoczynają się w Las Palmas/ Granda Canaria lub Teneryfie, zgodnie z opisem terminu. Zaokrętowanie – pierwszego dnia rejsu od godziny 16.00/ wyokrętowanie – w ostatni dzień rejsu do godziny 12.00. 

Dostępne terminy:

 • 19.11 – 26.11.2016
 • 26.11 – 3.12.2016 – początek rejsu: Teneryfa/ zakończenie Grand Canaria.
 • 6.12 – 13.12.2016
 • 15.12 – 22.12.2016
 • 22.12 – 31.12.2016

FERIE ZIMOWE 2017:

 • 14.01 – 21.01.2017 – 5 wolnych miejsc, port zaokretowania i wyokretowania dowolny (Tenetyfa lub Grand Canaria)
 • 21.01 – 28.01.2017
 • 28.01 – 4.02.2017

Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o terminy i miejsca. W przypadku chęci czarteru z innego portu/ wyspy lub w innych dniach – prosimy o kontakt indywidualny: marta@gift.plMożliwy jest też czarter w innych terminach/ miejscach zgodnie z trasą rejsu.

Cena:

7 noclegów/ 8 dni pobytu: 1260 zł/ osobę + składka na wyżywienie/ paliwo/ opłaty portowe/ gaz.
Każda dodatkowa doba: 150 zł/ osobę.

Składka na opłaty wynosi ok. 100 – 120 EUR. Składka zbierana jest w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą, kapitan jest zwolniony. Dzieci poniżej 5 lat – 50% składkidzieci w wieku 5-12 lat – 75% składki.

Oferujemy zniżki przy czarterach rodzinnych, czarterach powyżej 8 dni oraz czarterach poza ww. terminami. 

Do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa

Cena obejmuje:

 • koję na jachcie + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, koc)
 • opiekę profesjonalnego skippera
 • podstawowe szkolenie żeglarskie
 • ponton
 • ubezpieczenie NNW na jachcie

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na jacht (na Wyspy Kanaryjskie latają tanie linie lotnicze Ryanair z Warszawy. Ceny zaczynają się od 400-500 zł w dwie strony, pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem.)
 • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, gaz - ok. 100-120 EUR/ os/ tydzień
 • kaucji zwrotnej po bezawaryjnym przebiegu rejsu: 30 EUR/ os. – na poczet ewentualnych szkód powstałych z winy uczestnika
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe)
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu – pomagamy w zakupie ubezpieczenia w agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Travel.

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe. Potwierdzimy wówczas dostępność terminu i cenę, a następnie prześlemy umowę czarteru do podpisania. W przeciągu 14 dni uczestnicy zobowiązani są odesłania podpisanej umowy oraz do uiszczenia 50% opłaty za rejs na przesłane mailem konto. Drugą transzę należy uiścić 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.

Na zakończenie rejsu każdy uczestnik rejsu otrzyma opinię z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej. Są to dokumenty potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie i akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

WYSPY KANARYJSKIE

W skład Wysp Kanaryjskich wchodzi siedem wysp: Gran Canaria, Lanzarote, Gomera, Teneriffa, La Palma, Hierro i Fuerteventura. Stanowią one zróżnicowany, bardzo atrakcyjny żeglarski akwen. Wyspy Kanaryjskie to nie tylko błękit wody i świeża bryza – na wyspach można spotkać fantastyczne krajobrazy wulkanów i gór, gęste, zielone lasy, obszary pustynne, bogatą florę, kilometry słonecznych plaż, ciekawe porty i gościnnych ludzi żyjących muzyką i dobry jedzeniem.

Wyspy Kanaryjskie leżą w strefie pasatów co oznacza przeważające wiatry z NE i słoneczną żeglugę. Średnia temperatura powietrza od października do kwietnia wynosi 20-28°C i od maja do września 25-30°C.  Temperatura wody zmienia się od 22°C w lecie do 19°C w zimie. Zima na wyspach jest szczytem sezonu dla żeglarzy z północnych krajów.

Na powyższej mapce podane są odległości pomiędzy portami. W ciągu tygodnia można odbyć  rejs z Teneryfy na Gomerę i Gran Canaria lub na Gran Canaria i Fuertaventura. Na rejs po wszystkich wyspach niezbędne są dwa tygodnie.

Na wyspy kanaryjskie można dolecieć tanimi liniami Ryanair z Warszawy oraz Krakowa, Wizzar z Katowic oraz z Berlina. Ponadto, na Wyspy Kanaryjskie kursują loty czarterowe ze wszystkich dużych portów lotniczych w Polsce oraz lonie tradycyjne: Iberia, Air Berlin, etc.

Informacje o Wyspach Kanaryjskich: www.ikipedia.org/wiki/Wyspy_Kanaryjskie
http://www.wyspykanaryjskie24.pl/

Zapraszamy!