Lipiec2020

Rejsy 2020 – zapraszamy!

Zapraszamy na rejsy na przepięknym keczu sy/Mari-Ann, ponad 40-letnim jachcie z duszą, bukszprytem i dużą ilością drewna, pod okiem profesjonalnego skippera, na co dzień żeglującego na jednym z polskich żaglowców. Obecnie mamy dostępne następujące terminy na wspólne pływanie:

 • Termin: 18 – 25.07.2020 (sobota-sobota, 7 dni)

Trasa: Burriana (Walencja) – Majorka (Palma lub Arenal), z opcją MINORKI, czyli słońce, plaże, kąpiele z burty, ale i odrobina żeglarstwa, nocne pływanie i dłuższy przelot non-stop.

Rejs żeglarski, bez dzieci w tym naszego Krzysia (i Miotły). Skipperem na jachcie będzie sam Ostry (Tomek Ostrowski). W trakcie rejsu trzeba przepłynąć jachtem z kontynentu na Baleary co obejmuje ok, 1,5 doby płynięcia non stop, a na miejscu czeka nas odkrywanie uroczych zatok, plaż, gorącej majorkańskiej wody, zasmakowanie chilloutu, kąpieli i wszelkich uroków Majorki. Istnieje szansa na zapłynięcie także na Minorkę, rzadko odwiedzaną wyspę, ze względu na trudno dostępne przeloty, ale pełną urokliwych plaż, bez turystycznej infrastruktury, z pięknym miasteczkiem Ciudadellalub inną wyspę Balearów, wszystko w zależności od warunków pogodowych, jak to w żeglarstwie:)

Zapraszamy 3-4 osoby nastawione na żeglowanie i relaks, niekoniecznie na robienie stażu, choć trochę mil i godzin na pewno się uzbiera. Łatwy dojazd do Burriany (damy dokładne instrukcje) oraz na lotnisko w Palmie.

 • Termin: 1-8.08 lub 2-9.08.2020 (sobota-sobota lub niedziela-niedziela, 7 dni)

Trasa: Majorka (przylot i wylot z Palma de Mallorka, początek rejsu w Palmie lub Arenalu)

Rejs turystyczny, rejs bez naszego Krzysia (i Miotły). Skipperem na jachcie będzie sam Ostry. Trasa zależy od wiatrów i chęci załogi, mile widziani zarówno żeglarze, chcący poznać wyspy, ale także rodzinny z dziećmi, także najmniejszymi – jacht jest w pełni do nich dostosowany – siatka, kapoki, wanienka, zabawki, krzesełko do karmienia, basenik, etc.! :)

Zapraszamy 3-4 osoby lub rodziny (1 rodzina: 2+1/2/3 lub 2 rodziny: 2+1). 

Nie ma obowiązku brania udziału w wachtach, nie jest wymagane także żadne doświadczenie żeglarskie. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są jednak do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

Poza tym, pływać będziemy także w okresach:

 • Termin: 1 – 29.03.2020 – na trasie Alemrimar – Alicante – Walencja
 • Termin: od sierpnia/września 2020 do ….? zobaczymy:) – przede wszystkim dalej po Balearach

W sprawie tych terminów prosimy o kontakt indywidualny - będziemy wówczas pływać całą rodziną, zapraszamy więc zarówno rodziny na leniwe wakacjowanie, ze zwiedzaniem plaż i placów zabaw, jak i żeglarzy, chętnych na większą ilość  pływania. Jeśli chętna do pływania jest większa rodzina lub 4-osobowa grupa żeglarzy, jest opcja charteru jachtu tylko z Ostrym na pokładzie:) Możliwe rejsy 7-dniowe lub dłuższe, w zależności od preferencji załogi.

Szczegóły rejsów: 

Cena: 7 dni – 1500 zł/ osobę plus zrzuta* na jedzenie, mariny i paliwo, rozliczane na podstawie realnych kosztów. W przypadku zgłoszenia się ekipy 4-osobowej – zniżka!

Cena rejsu obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk),
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego,
 • ponton z silnikiem,
 • ubezpieczenie NNW na jachcie,
 • kawa, herbata, woda,
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem),
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe),
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży).

*Zrzuta: ok. 150-180 euro/os, rozliczana na podstawie realnie poniesionych kosztów. Mariny w rejsie przewidujemy min. 3 (pierwsza w porcie wyjścia, druga ok. połowy rejsu i trzecia na koniec), poza tym staramy się stać na kotwicach, chyba że załoga lub pogoda zdecydują inaczej. Szacunkowy koszt marin i paliwa na cały rejs to ok. 350 euro, koszt jedzenia bardzo zależy od załogi i jej upodobań. 

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa,
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowy.

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

Skipper: Tomek Ostrowski „Ostry” – żeglarz z ponad 30-letnim doświadczeniem na morzu, na co dzień kapitanem żaglowca. Więcej o nas: www.mari-ann.pl/?p=919.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Kto już nie może doczekać się lata i chętny, dawajcie znać! :) 

marta@gift.pl
692445188
Mari-Ann na facebooku

20170610_100203

Zeglarskie wakacje na Mari-Ann

Marzysz o bajecznych wakacjach w gorącym klimacie?
Chcesz żeglować po przepięknych wyspach i oglądać świat z perspektywy wody?
Marzysz o postojach w klimatycznych zatoczkach i kąpielach z burty?
Szukasz jachtu innego niż tysiące dostępnych w firmach czarterowych?
Żeglujesz po raz pierwszy lub nie chcesz brać na siebie odpowiedzialności bycia skipperem tylko beztrosko cieszyć sięwakacjami?
Marzysz o rodzinnym rejsie nawet z najmłodszymi bąblami?
Jeśli choć raz odpowiedziałeś/aś TAK – zapraszamy na naszą Mari-Ann – przepiękny, 40-letni kecz, z duszą, dużą ilością drewna, bukszprytem, „prawdopodobnie” najładniejszy jacht w każdej z zatoczek w których się zatrzymamy:)
Podczas rejsu będziesz pod opieką armatorów Tomka „Ostrego” – żeglarza z ponad 30-letnim doświadczeniem na morzu, na co dzień kapitanem żaglowca, oraz Marty „Miotły”, na pokładzie będzie obecny także mały żeglarz Krzyś. Ze względu na Krzysia, jacht dostosowany jest do żeglugi z dziećmi (siatka na relingach, kapoki dla dzieci, zabezpieczone kanty, szelki;) Wspólnie gwarantujemy profesjonalną opiekę, ciepłą, rodzinną atmosferę, dużo uśmiechu, zabawek, wspólne zwiedzanie, niezapomniany wypoczynek i naleśniki na śniadanie:) Więcej o nas: TU

WOLNE TERMINY i CENY:

Tak się złożyło, że na te wakacje pozostało nam 1 wolne miejsce na rejs po Majorce!

➡️Termin: 9-17 sierpnia
➡️Trasa: Palma-Palma przez zatoczki, plaże, a jak będą chęci i pogoda pozwoli to sprobujemy skoczyc na Ibize lub Minorke.
➡️Cena: 1500,00 zl plus zrzuta na mariny, jedzenie i paliwo, ok. 180 EUR.
➡️Przelot: Ryanair z Berlina za 40 EUR(!) w obie strony lub rozne opcje z różnych stron Polski. Możemy pomóc w znalezieniu najlepszego połączenia:)

Zapraszamy więc singla lub singielkę do dołączenia do załogi, w której już są 3 super dziewczyny.

Jeśli jednak marzysz o rejsie z drugą osobą, znajomymi lub rodziną, w tym z dzieciakami w każdym wieku – zapraszamy w kolejnym roku. Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o terminy i chętnie dostosujemy się do waszych potrzeb! 

Standardowa cena rejsu to ok. 1260-1500, zł od osoby za tydzień w zależności od terminu i miejsca + zrzuta na mariny, jedzenie i paliwo, ok. 100-1800 EUR. Wszystkie szczegóły i warunki uzgadniamy jednak zawsze indywidualnie:)

Cena rejsu obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk)
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego
 • ponton z silnikiem
 • ubezpieczenie NNW na jachcie
 • kawa, herbata, woda
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu. Składka zbierana jest w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą.
  Kapitan jest zwolniony ze skladki, Marta wyliczana jest w koszty żywieniowe. Opłaty za mariny i paliwo leżą po stronie załogi.
 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem.)
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe)
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży)

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu: 

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowaWnętrze

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

Rejsy mają charakter turystyczny, nie stażowy. Po drodze zatrzymuje się w ciekawych miejscach, zatoczkach, portach, w zależności od chęci załogi, ale przede wszystkim pogody. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe, telefoniczne lub poprzez profil Mari-Ann na facebooku: www.facebook.com/symariann.
Zapraszamy!

Mari-Ann - Anfi del Mar_Gran Canaria Salon

Mari-Ann: wnętrze

MY

Skipperzy

Kapitan Ostry: 

ostryOd ponad 30  lat związany z żeglarstwem, od 2002 roku z sts Fryderykiem Chopinem, na którym zaczął pływać jako bosman, oficer, a od 2007 roku jako kapitan. Opłynął Europę od Spitzbergenu po Izrael, wielokrotnie przeszedł Atlantyk, dotarł do Brazylii. Ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą: brał udział w wielu Szkołach pod Żaglami i posiada uprawnienia instruktora żeglarstwa. W 2013 roku został laureatem nagrody im. Leszka Wiktorowicza za zwycięstwo w regatach Tall Ships Races w 2012 roku oraz zaangażowanie w wychowanie morskie młodzieży: http://leszekwiktorowicz.pl.

Miotełka:

miotlaChoć żegluje od wielu lat, najczęściej na Fryderyku Chopinie, a od 2016 na Mari-Ann, żeglarstwo to dla niej przede wszystkim styl życia i sposób na odkrywanie nowych miejsc. Sternik morski (z ponad trzykrotnym stażem na kapitana), ale przede wszystkim miłośniczka podróży, języków obcych i dobrego jedzenia, podróżniczka, marzycielka oraz fundatorka Fundacji Podróże bez Granic. Od czerwca 2018 etatowo podróżująca mama, która pokazuje, że z dzieckiem też się da!

Krzyś:

Krzyś

Choć żeglował już w brzuchu, na pierwszy rejs morski wybrał się w wieku 8 miesięcy pokonując od razu trasę z Gdyni do Szczecina, a następnie aż na Baleary, przez Gibraltar i Barcelonę. Na jachcie stawiał pierwsze kroczki i jest dowodem na to, że z dzieckiem pływać można, od najmłodszych chwil. Doświadczenie mówi nam zresztą, że im młodsze, tym jest łatwiej, dziecku chodzącemu potrzeba czasem nieco więcej grających zabawek, basen z ciepłą wodą i przystanki na placach zabaw czy plaży. Na wszystko to nasz jacht jest przygotowany, a Krzyś służy doświadczeniem jak taki mały huragan ogarnąć zarówno na morzu jak w i w każdym innym żywiole:)

Misiek: 

MisiekPrzed swoim wielkim rejsem na Mari-Ann, żeglował wyłącznie na jeziorach i od razu przynosił „szczęście” w postaci zatopionych jednostek, puszczonych fałów, zerwanych lin i flauty. Pływał wówczas na omedze, w kajaku ale odwiedził też na kilka dni Fryderyka Chopina. Lata samolotem, często jeździ pociągami, a podróże samochodem to dla niego pikuś. Na Mari-Ann, pokonał już ponad 4200 mil, wypływając blisko 1000 godzin. Przez cały rejs chorował tylko 2 dni, pozostałą część przespał, budził się głównie na zwiedzanie marin. Bez trudu akceptował gości i małe dzieci, choć czasem nie rozumiał, czemu śpią w jego kojach. Teraz marzy o rejsie dookoła Pacyfiku… i na razie poluje na myszy na działce u dziadków, ale kiedyś na jacht jeszcze zapewne wróci.. ;)

Kontakt: 

Marta Ostrowska: tel: 692 44 51 88, marta@gift.pl 
Tomasz Ostrowski:  tel. 505 56 00 35, tomekostry@wp.pl

La Coruna Rejsy wakacyjne!

Dołącz do załogi Mari-Ann – rejsy listopad – grudzień 2018!

Chcesz spędzić cudowne wakacje na pięknym, klasycznym jachcie jakich już niewiele?
Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w dobrym towarzystwie?
Chcesz poczuć wiatr we włosach stojąc na bukszprycie i „robiąc Titanica”?
Chcesz odpocząć od codzienności zwiedzając piękne porty i smakując lokalnego jedzenia?

Dołącz do załogi Mari-Ann!

Zapraszamy osoby indywidualne lub grupy 4-osobowe, w tym rodziny, także z dziećmi. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie – uczestnicy rejsu znajdują się pod opieką właścicieli jachtu – doświadczonych skipperów Tomasza i Marty Ostrowskich (więcej o nas możesz przeczytać tu: http://www.mari-ann.pl/?p=919

Na niezapomniany rejs dołączyć można w następujących terminach i miejscach:

 • Alicante – Barcelona, termin 17 – 27 listopada 2018
  10 dni, cena 1700 zł + składka na wyżywienie/ opłaty portowe i paliwo – ok. 100-150 EUR/ osobę
  Liczba miejsc: 4
  Tanie przeloty Ryanair na trasie Warszawa Modlin – Alicante/ Walencja/ Barcelona – Warszawa (w chwili obecnej ok. 200 zł  obie strony!)
 • Barcelona – Palma de Majorka, termin 3 – 13 grudnia 2018
  10 dni, cena 1700 zł + składka na wyżywienie/ opłaty portowe i paliwo – ok. 100-150 EUR/ osobę
  Liczba miejsc: 4
  Tanie przeloty na trasie Ryanair Warszawa Modlin – Barcelona/ Palna – Warszawa (w chwili obecnej ok. 200 zł w obie strony!)

Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o terminy i miejsca. W przypadku chęci dołączenia w innym pobliskim porcie (gdzie być może łatwiej będzie dolecieć) lub w innym dniu – prosimy o kontakt indywidualny: marta@gift.pl/ 692 44 51 88.

Cena obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk)
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego
 • podstawowe szkolenie żeglarskie
 • ponton z silnikiem
 • ubezpieczenie NNW na jachcie
 • kawa, herbata, woda
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu. Składka zbierana jest w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą, kapitan jest zwolniony. 
 • dojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem.)
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe)
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży)

Na jachcie, do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu: 

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowa
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowaWnętrze

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe. Potwierdzimy wówczas dostępność terminu i cenę, w przeciągu 7 dni od potwierdzenia terminu uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia 50% opłaty za rejs na konto. Drugą transzę należy uiścić 30 dni przed rozpoczęciem rejsu. W przypadku gdy do rejsu pozostało mniej niż 30 dni, po potwierdzeniu terminu należy uiścić całą wpłatę.

Rejsy mają charakter turystyczny, nie stażowy. Po drodze zatrzymuje się w ciekawych miejscach, zatoczkach, portach, w zależności od chęci załogi, ale przede wszystkim pogody. Wszyscy uczestnicy rejsu zobowiązani są do wspólnego gotowania/ zmywania/ utrzymywania czystości na jachcie.

Jest możliwość otrzymania z rejsu opinii oraz wpisu do książeczki żeglarskiej w przypadku osób, które aktywnie zaangażują się we wszystkie czynności żeglarskie. Opinia z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie są akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Podczas rejsu Skipperom towarzyszyć będzie roczny synek Krzyś. Ze względu na Krzysia, jacht dostosowany jest do żeglugi z dziećmi (siatka na relingach, kapoki dla dzieci, zabezpieczone kanty;) W przypadku wątpliwości odnośnie żeglugi z dziećmi – prosimy o kontakt.

Zapraszamy!

Rejsy wakacyjne!

Dołącz do załogi Mari-Ann – lipiec – wrzesień 2018

Chcesz spędzić cudowne wakacje na pięknym, klasycznym jachcie jakich już niewiele?
Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w dobrym towarzystwie?
Chcesz poczuć wiatr we włosach stojąc na bukszprycie i „robiąc Titanica”?
Chcesz odpocząć od codzienności zwiedzając piękne porty i smakując lokalnego jedzenia?

Dołącz do załogi Mari-Ann!

Zapraszamy osoby indywidualne lub grupy 4-osobowe, w tym rodziny, także z dziećmi. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie – uczestnicy rejsu znajdują się pod opieką właścicieli jachtu – doświadczonych skipperów Tomasza i Marty Ostrowskich (więcej o nas możesz przeczytać tu: http://www.mari-ann.pl/?p=919

Na niezapomniany rejs dołączyć można w następujących terminach i miejscach:

TTSR

 • 3.07 – 11.07: Szczecin – Scheveningen (Haga)
  Długość rejsu: 9 dni
  Trasa rejsu: przejście kanałami po zachodniej stronie Rugii, Kanał Kiloński, wody pływowe, rejs stażowy.
 • 20.08 – 28.08: Lizbona – Portimao/Faro
  Długość rejsu: – 9 dni
  Możliwe porty: Cascais, Setubal, Sines, Sagres
  Tanie przeloty Ryanair na trasie Warszawa-Lizbona i powrót Wizzairem na trasie Faro-Katowice.
 • 28.08 – 9.09: Portimao/Faro – Malaga
  Długość rejsu: – 11 dni
  Możliwe porty: Faro, Kadyks, Tanger, Gibraltar, Ceuta

20170610_100203

Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o terminy i miejsca. W przypadku chęci dołączenia w innym pobliskim porcie (gdzie być może łatwiej będzie dolecieć) lub w innym dniu – prosimy o kontakt indywidualny: marta@gift.pl/ 692 44 51 88. 

Cena obejmuje:

 • koję na jachcie* + pościel (prześcieradło, poszewka, poduszka, kocyk)
 • opiekę skippera – kapitana Tomasza Ostrowskiego
 • podstawowe szkolenie żeglarskie
 • ponton z silnikiemHiszpańskie tapasy
 • ubezpieczenie NNW na jachcie
 • kawa, herbata, woda
 • gaz

Cena nie obejmuje:

 • składki na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu - ok. 100-120 EUR/ os/ tydzień. Składka zbierana jest w dniu zaokrętowania i rozliczana wraz z załogą, kapitan jest zwolniony. 
 • portimaodojazdu na jacht (pomagamy znaleźć dogodne połączenie a także pomagamy w transferze z lotniska do portu postoju jachtu i z powrotem.)
 • własnych wydatków (wycieczki, zakupy, napoje procentowe)
 • ubezpieczenia od kosztów leczenia za granicą na czas wyjazdu (pomagamy w zakupie ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego firmy GIFT Centrum Podróży)

Każda dodatkowa doba: 150 zł/ osobę.

Do dyspozycji gości są koje znajdujące się na dziobie i śródokręciu:

 • dziób: 2 koje jednoosobowe lub 1 koja dwuosobowaWnętrze
 • śródokręcie: 1 koja dwuosobowa oraz 1 koja jednoosobowa piętrowa

Zdjęcia jachtu można obejrzeć tu:

W przypadku zainteresowania – prosimy o zgłoszenie mailowe. Potwierdzimy wówczas dostępność terminu i cenę, w przeciągu 7 dni od potwierdzenia terminu uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia 50% opłaty za rejs na konto. Drugą transzę należy uiścić 30 dni przed rozpoczęciem rejsu. W przypadku gdy do rejsu pozostało mniej niż 30 dni, po potwierdzeniu terminu należy uiścić całą wpłatę.

Na zakończenie rejsu każdy uczestnik rejsu otrzyma opinię z rejsu pełnomorskiego oraz wpis do książeczki żeglarskiej. Są to dokumenty potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie i akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Podczas rejsu Skipperom towarzyszyć będzie 8 miesięczny synek Krzyś, na niektórych etapach może być z nami także kot Misiek. Obaj są niezwykle towarzyscy i niekonfliktowi. Misiek akceptuje inne dzieci. Ze względu na Krzysia, jacht dostosowany jest do żeglugi z dziećmi (siatka na relingach, kapoki dla dzieci, zabezpieczone kanty;) W przypadku wątpliwości odnośnie żeglugi z dziećmi/ obecności kota – prosimy o kontakt.