BANER_MAŁY

Polecamy!

OKŁADKI_PIONJako mama, autorka i działaczka społeczna serdecznie polecam wyjątkowe książki dla dzieci pt. „Przygody Rysia i Krzysia”

Jest to seria książek o dwóch wyjątkowych braciach, którzy wspólnie przeżywają dziecięce przygody i pokonują codzienne wyzwania. Ryś i Krzyś odkrywają przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata.

Wszystko po to, aby w lekki sposób pokazywać już najmłodszym czytelnikom codzienność osób z niepełnosprawnością, aby spotkanie na żywo, wspólna zabawa, ale też wsparcie były czymś całkowicie naturalnym.

Wszystkie szczegóły i same książki dostępne są na stronie www.rysikrzys.plZapraszam także do śledzenia naszego instagrama @Przygody_Rysia_i_Krzysia oraz FB.

Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność edukacyjną Fundacji Podróże bez Granic i wydanie kolejnych przygód braci!

Krzyś

Żeglowanie z dziećmi

Od 2018 roku wyspecjalizowaliśmy się w… rejsach z dziećmi.

W czerwcu 2018 zamustrowaliśmy na nasz pokład 9 miesięcznego wówczas Krzysia. Razem ruszyliśmy z Gdyni… Dotarliśmy przez Bałtyk, Morze Północne, Kanał Angielski, zatokę Biskajską (do La Rochelle) wybrzeże Hiszpanii (od La Coruni) i Portugali, przez Tanger (Maroko), Malage, do Barcelony i na Baleary…

W sierpniu 2020 roku dołączył do nas niespełna 2,5 miesięczny Adaś. W czwórkę popłynęliśmy z Majorki przez Minorkę, na Sardynię, gdzie zimowaliśmy. Z końcem lutego 2021 zrobiliśmy rundkę po Włoszech – przez Rzym, Neapol, Cieśninę Messyńską, Sycyli z końcem kwietnia wróciliśmy znów na Sardynię.

W efekcie Adaś ma przepływane już dużo ponad 2300 Mm, a Krzyś jakieś 12000…

I pływamy dalej. Śledzić można nas na www.facebook.pl/symariann.

Zapraszamy!

Także do zadawania pytań – mamy spore doświadczenie w pływaniu z maluchami i chętnie się nim dzielimy! :)

Mari-Ann - Anfi del Mar_Gran Canaria Salon

Mari-Ann: wnętrze

fbt

Skipperzy

Kapitan Ostry: 

IMG_20210917_104546Od ponad 35  lat związany z żeglarstwem, od 2002 roku z sts Fryderykiem Chopinem, na którym zaczął pływać jako bosman, oficer, a od 2007 roku jako kapitan. Opłynął Europę od Spitzbergenu po Izrael, wielokrotnie przeszedł Atlantyk, dotarł do Brazylii. Ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą: brał udział w wielu Szkołach pod Żaglami i posiada uprawnienia instruktora żeglarstwa. W 2013 roku został laureatem nagrody im. Leszka Wiktorowicza za zwycięstwo w regatach Tall Ships Races w 2012 roku oraz zaangażowanie w wychowanie morskie młodzieży: http://leszekwiktorowicz.pl.

Marta Miotła:

IMG_20211211_155810Choć żegluje od wielu lat, wcześniej najczęściej na Fryderyku Chopinie, a od 2016 na Mari-Ann, żeglarstwo to dla niej przede wszystkim styl życia i sposób na odkrywanie nowych miejsc. Sternik morski (z ponad trzykrotnym stażem na kapitana), ale przede wszystkim miłośniczka podróży, języków obcych i dobrego jedzenia, podróżniczka, marzycielka fundatorka Fundacji Podróże bez Granic oraz autorka książek dla dzieci pt. „Przygody Rysia i Krzysia”.

Krzyś:

IMG_20210703_124149Choć żeglował już w brzuchu, na pierwszy rejs morski wybrał się w wieku 8 miesięcy pokonując od razu trasę z Gdyni do Szczecina, a następnie aż na Baleary, przez Gibraltar i Barcelonę. Do końca 2019 roku spędził na jachcie łącznie 321 dni, pokonując blisko 8000 mil, a do dnia obecnego już ponad 12500 Mm. Na Mari-Ann stawiał pierwsze kroczki i jest dowodem na to, że z dzieckiem pływać można, od najmłodszych chwil. Doświadczenie mówi nam zresztą, że im młodsze, tym jest łatwiej, a dziecku chodzącemu potrzeba czasem nieco więcej uwagi, książeczek, grających zabawek, basenu z ciepłą wodą i przystanków na placach zabaw czy plaży. Na wszystko to nasz jacht jest przygotowany, a Krzyś służy doświadczeniem jak taki mały huragan ogarnąć, zarówno na morzu jak w i w każdym innym żywiole:)

Adaś: 

rptTen najmłodszy załogant trafił na pokład mając zaledwie 2,5 miesiąca i zanim skończył półtora roku przepływał już ponad 4000 Mm spędzając na pokładzie 332 na 515 dni życia! Adaś także uczył się chodzić na jachcie i podobnie jak Krzyś nie ma potrzeby trzymani się, nawet gdy dorośli potrzebują do tego dwóch rąk. Jest dowodem nr. 2 na to, że z dziećmi się da, choć faktycznie z dwójką jest trudniej niż z jednym. Ale podobnie jest przecież i w domu! :)

Misiek: 

MisiekPrzed swoim wielkim rejsem na Mari-Ann, żeglował wyłącznie na jeziorach i od razu przynosił „szczęście” w postaci zatopionych jednostek, puszczonych fałów, zerwanych lin i flauty. Pływał wówczas na omedze, w kajaku ale odwiedził też na kilka dni Fryderyka Chopina. Lata samolotem, często jeździ pociągami, a podróże samochodem to dla niego pikuś. Na Mari-Ann, pokonał ponad 4200 mil, wypływając blisko 1000 godzin. Przez cały rejs chorował tylko 2 dni, pozostałą część przespał, budził się głównie na zwiedzanie marin. Bez trudu akceptował gości i małe dzieci, choć czasem nie rozumiał, czemu śpią w jego kojach. Odkąd na świecie pojawił się Krzyś zarzucił żeglarstwo i choć marzy o rejsie dookoła Pacyfiku na razie poluje na myszy na działce u dziadków, ale kiedyś na jacht jeszcze zapewne wróci.. ;)

Kontakt: 

Marta Ostrowska: tel: 692 44 51 88, marta@gift.pl 
Tomasz Ostrowski:  tel. 505 56 00 35, tomekostry@wp.pl

La Coruna IMG_20160704_190413514 13502163_1626018264382890_7096719944095504506_n